KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15888118
nr 1588 8118
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1969, "I skuggan av ett träd". Olja på duk, 74x64 cm, yttermått inklusive ram: 78x68 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 18 december 2023
kl 20:05:42
1.000 kr
1.400 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare